Jdi na obsah Jdi na menu
 


Doba ledová

30. 6. 2009

Doba ledová

Doba ledová 1 je animovaný příběh o pravěkých zvířatech, které našli mládě lidí a rozhodli se ho vrátit jeho rodičům.
Začíná doba ledová a tak se všechny zvířata připravují na migraci. Manny však nejde na sever za sluncem a vydává se do zimy se třemi společníky. Bere s sebou na pouť lenochoda Sida, šavlozubého tygra Diega a málého lidského prcka. Nesmím však zapomenout na VEVERKU, která je v obouch dvouch filmech doby ledové, asi nezábavnější podívanou.
  Budou mít problémy uživit málého prcka. Když už najdou jídlo, sebere jim ho "blboun" a tak ho následují do hnízdiště, kde budou vyjednávat o vrácení našlého melounu. Ale blbouni nebudou souhlasit, naše hrdinská trojka si bude muset jídlo pro prcka vybojovat ...
  Když šel napřed Diego, viděl skupinu lidí, ale zalhal a řekl, že našel zkratku. Když se začala skála hroutit, zalezli dovnitř. Když projdou zkratkou, tak jdou a jdou, až žhavá láva začne tryskat ze země a musejí rychle utíkat přez úzké výztupky z lávové řeky. Přejdou řeku a čeká je další nemilé překvapení, smečka šavlozubích tygrů chce jako pomstu lidem sníst prcka. Až když se s tou smečkou vypořádají, tak se vydávají dál hledat smečku lidí. Až ji najdou tak jim vrátí prcka a jdou si dál po svých, až na Sida, který si vyleze na hřbet Mannyho a jdou dál.